Дай си мейла готин и други форми за онлайн маркетинг
Добрият онлайн маркетинг винаги успява да комбинира умело в своите послания деловите теми и забавлението. Призивът в клишето „да съчетаем полезното с приятното” се превърна във формула, която работи чудесно в модерния онлайн свят и маркетинга в социалните мрежи. Добре приета практика е работата и професионалната рутина, да се прекъсват от приятни моменти на отмора, подправени със свежо чувство за хумор.
Всички познаваме онези падащи, появяващи се от някъде прозорци, които ни агитират да останем още малко на сайта, да прочетем още някоя интересна статия и най-вече да се абонираме за имейл бюлетина на съответния бранд. Тъй като повечето онлайн потребители започнаха да развиват „рекламна слепота” към определени сухи послания или силна неприязън към подобни търговски похвати, свързани с натиск за извършване на определени действия, брандовете се ориентираха да търсят по-находчиви, по-„меки” варианти да накарат посетителите да направят това или онова на техния сайт. Забавното съдържание и остроумните обръщения към читателите, съчетаващи добър хумор и призив за действие (call to action) се оказаха очаквано печеливш подход за много брандове в стремежа им да привлекат абонати към своите мейлинг листи.
Защо е добра практика да се използва хумор във формите за абонамент на имейл бюлетин?
Фактите са такива:
В този контекст, когато един бранд ни провокира да се усмихнем се чувстваме емоционално свързани по същия начин, все едно както когато се забавляваме с най-добрите си приятели.
В следващите редове може да видите някои забавни примери на форми, насърчаващи да се абонирате за мейл бюлетини, които предизвикват усмивки в своята креативност и е твърде вероятно да се сдобиете с няколко свежи ендорфина 🙂
Тактическият план на съобщенията е в две стъпки: С чувство за хумор да се привличе вниманието на четящия, след което да се подаде същинската информация за съдържанието на мейл бюлетините, които ще бъдат изпращани, т.е. с какво те ще бъдат интересни, полезни, забавни за този, който ги получава.
Много информативна статия. Практиката със имейл спама за съжаление обезценява цялата стойност на маркетирането чрез имейл или т.н.news letters.